Opařila jsem své dítě

Honzík slavil své 3. narozeniny. Pozvali jsme přátele s dětmi, aby si to děti pořádně užily. Byli u nás 4 kluci ve stejném věku a dvě holčičky o rok mladší, takže si dovedete představit ten blázinec.

Děti lítaly sem a tam, chtěly být u všeho, všechno vidět, všechno ochutnat. Proto jsme pití a jídlo dávali dál od dětí, aby se náhodou někdo nepolil, nebo aby se něco nerozbilo.


Když už byly děti trošku klidnější a hrály si v pokojíčku, udělali jsme si kafe, abychom si ho v klidu vypili. Když jsem rozlívala vodu do hrníčků, Honzík za mnou potichoučku přišel a vybafl na mě. Já se šíleně lekla a jak jsem se prudce otočila, polila jsem ho vodou z konvice.


Okamžitě jsem propadla panice a nevěděla jsem, co mám dělat. Honzík plakal jak blázen a já ječela. Všichni okamžitě přiběhli za námi. Naštěstí měl Honzík politou jen ruku, i když hodně, ale nebyl to obličej, nebo něco jiného. Odnesla to jenom ruka.

 

V první chvíli jsme mu ruku dali pod ledovou vodu a pak potřeli máslem. Mezitím už byla na cestě záchranka. Honzík pořád plakal, ruka mu začala rudnout a dělat se puchýře. Já se klepala a neustále si to vyčítala. Odvezli nás do nemocnice, kde jsem byla s Honzíkem. Ručičku měl zavázanou a dvakrát denně mu dělali převazy. U toho vždycky hodně plakal. Doktor nám řekl, že popálenina je veliká, takže bude muset na plastiku, ale že u malých dětí se to hojí rychle a ani tolik bolest nevnímají.

 

Já si neustále vyčítala, co jsem svému dítěti způsobila a jakou bolest musí prožívat. Kdyby to jen šlo, všechnu bolest bych vzala na sebe. Honzík byl statečný, dokonce si tam pana doktora oblíbil a říkal mu strejdo. Další den malého čekala operace. Bála jsem se narkózy, vždyť byl ještě tak malý, ale zvládl to perfektně. Když se probudil, hned mě chtěl mít u sebe. Ruka se hojila rychle. Po 14 dnech jsme šli domů.

 

Dostali jsme mastičku, kterou se to muselo potírat, a každý den jsme stále chodili na převazy. Syn se tam těšil, protože vždycky za statečnost dostal nějakou dobrůtku. Domů za ním chodili kamarádi a Honzík si připadal jak hrdina, když všem ukazoval zavázanou ručičku a vyprávěl o nemocnici. Po třech měsících už ruka vypadala pěkně. Zůstaly tam jizvičky, ale na první pohled to nebylo vůbec vidět. Už ho to ani nebolelo na dotek a já si trošku ulevila, i když výčitky jsem měla stále. Bylo mi ho moc líto, ale on to zvládal perfektně. Zase začal chodit do školky, kde ho všichni vítali a mohl zase vyprávět, jak byl v nemocnici a byl rád, že je středem pozornosti.

 

Já jsem si vždycky říkala, že nechápu, jak někdo může polít svoje dítě, ale je to vážně mžik a stane se neštěstí. Vím, že si to budu vyčítat pořád, ale díky bohu, že to dopadlo takhle. Už jsou to dva roky, co se to stalo, a vždycky když něco vařím a přijde Honzík, chvěje se mi ruka, ale už si dávám hodně velký pozor.

 

Opařila jsem své dítě patří do témat
 • Opaření Ester 13.09.2010 14:53:11

  Hrůzná představa, že se to stane mně. Ale vím, jak jednoduše se může něco stát i při sebelepší pozornosti. Takže vůbec nesoudím, pouze soucítím...

  • Re: Opaření alena 17.09.2010 11:19:34

   Moje kamarádka takové štěstí neměla,ve vteřině nepozornosti si její tehdy 5letý syn zvrhl na sebe hrnec s vařící vodou,bojoval půl roku o život!Dnes je bohudík v pořádku ale jeho matka se stím nikdy nesrovnala a dodnes má noční můry.Je to už pěkná řada let-kluk je dospělý a v pohodě,matka má šrám na duši dodnes!

  • Re: Opaření Jana 17.09.2010 11:14:06

   Cítím s vámi-totéž se mi stalo před lety,tehdy jsem opařila syna na noze.Dodnes i po více než dvaceti letech mi proběhne celé to martýrium vždy,když vařím kávu.Jedině syn na to už dávno zapomněl


Popáleniny patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Popáleniny

 • Dita 19.07.2016 08:07 popáleniny

  Ano ano, to je přesně ono :) Není vůbec za co ;-)

 • 08.07.2016 08:07 popáleniny

  Děkuji, je to toto ? http://alfasilver.cz/ To vypadá dobře. Zajdu se na to zeptat do lékárny.

 • Dita 07.07.2016 12:07 popáleniny

  Jasně, rozumím. Tak se to jmenuje Alfasilver. Už to mám doma také :-)

 • 06.07.2016 08:07 popáleniny

  Ok to budu ráda, zatím děkuji. Já se tak dívám na internetu, zeptat se v lékárně taky můžu, ale…

 • Dita 29.06.2016 08:06 popáleniny

  Tyjo, taky chci ted koupit domů. Kamarádka mi říkala o něčem, co ted koupila v lékárně, prý nějaká…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku